Ehitus

Galeriitüüpi ridamajavormi kujunemisel oli peamiseks ülesandeks privaatsuse tekitamine terrassidele ja eesaedadele. Sellest tulenevalt on kortermaja moodulid omavahel viidud nihkesse. Privaatsust annavad ruumiliselt eelkõige parkla poolele planeeritud trepikojamahud. Hoovialal lisavad oma aia tunnet kerged puidust varbseinad ja erinevate terrassi tasapindade kasutamine. Tänu rohketele rõdudele, terrassidele ja eesaedadele ei teki hoones suuri üldalasid. Sissepääsud korteritesse on valdavalt tagatud otse välisruumist ja tehtud võimalikult privaatsed. Parkimise poole tekivad osadele korteritele eesaiad, mis on selgelt defineeritud tasapindade kõrgusliku erinevusega. Erinevad tasapinnad lisavad turvalisust parkimisala ja eesaedade vahel ja tekitavad hubasemat ruumi ka parkla poolel.

Ridamaja põhimaht on kahekorruseline. Plaanilahenduses on esimene ja teine korrus korduvad. Esimese korruse sissepääsud on kõik otse hoovist. Teise korruse korterid on enamjaolt pääsudega rõdudelt. Ühel kahetoaliselt korteril on pääs ühisest trepikojast. Kolmanda korruse korterite sissepääsude on kõik ühisest trepikojast.

Ruudukujulise põhiplaani ja lamekatusega 6-kordse tornmaja põhiplaan on selge ja sümmeetriline ning sellega tehnoloogiliste teostuse lihtsust toetav. Hoone keskmes asub trepikoda ja lift. Kõigis korterites on aknad vähemalt kahest küljest ning nende rütm muudab korterite iseloomu huvitavaks ja isikupäraseks.

Ruudukujuline plaan võimaldab ka pakkuda võrdsemaid valgustingimusi korterite lõikes. Sama hoonemahtu erinevatele hoonestusaladele asetades ei mõjuta hoone põhja-lõuna suunaline paiknemine nii oluliselt hoone insolatsiooni. Kõikidele korteritele on tagatud päevavalgus vähemalt kahest ilmakaarest. Kõikidele korteritele on kas rõdu või terrass.